Trening SZYBKIEGO CZYTANIA pozwoli Tobie na poznanie cudownych możliwości wzroku i niezwykłej pojemności mózgu. Oprócz poprawy prędkości czytania, zrozumienia i pamięci będziesz mógł szybciej i efektywniej myśleć, robić lepsze notatki, uczyć się skuteczniej a w efekcie oszczędzić mnóstwo czasu.

Czy warto szybkoczytać? Wykonujesz pracę umysłową lub uczysz się?

Więc na pewno dużo czytasz. Czytanie zwykle pochłania codziennie 2 do 4 godzin, jeśli uczysz się, to dużo więcej. Ten czas można znacznie skrócić i lepiej wykorzystać.


Kusr w W&W to zajęcia:
- sprawdzone i doskonalone od początku naszej działalności ( od 2001 roku) – masz pewność, że zawiera ćwiczenia rozwijające wszystkie potrzebne do szybkiego czytania sprawności i umiejętności. - prowadzone przez trenera z 8-letnim doświadczeniem w pracy z osobami w różnych grupach wiekowych,
- wyjątkowo przyjazne dla uczestnika, bo prowadzone w sposób partnerski,
- które ukończyło już ponad 1000 osób w Jeleniej Górze.

Tylko trening w W&W da Ci informacje, umiejętności i sprawność w czytaniu.

• Przyspieszysz tempo czytania co najmniej 3 – 5-krotnie.
• Zwiększysz stopień rozumienia i zapamiętania czytanego tekstu.
• Zdobędziesz naturalną łatwość w czytaniu - dużo większą niż ta, jaką mają najlepsi z Twojego otoczenia!
• Wzrośnie efektywność Twojego umysłu – będziesz szybciej i sprawniej myśleć.
• Łatwiej będziesz w stanie koncentrować swoją uwagę i sterować nią – zapewne często zdarza Ci się błądzić myślami zamiast pracować :-)
• I wiele, wiele więcej... . Każdy z uczestników kursu ma tu własne spostrzeżenia i korzyści.

W efekcie:

• Będziesz uczyć się szybciej, łatwiej i skuteczniej – czyli mniej czasu na naukę, lepsze rezultaty i więcej czasu dla siebie!
• Będziesz sprawniej i skuteczniej pracować intelektualnie!
• Dużo łatwiej będzie Ci osiągać wyższe oceny i być lepszym od innych – jeśli Ci na tym zależy.

Program:
- przyspieszenie tempa czytania co najmniej 3-krotnie,
- zwiększenie stopnia rozumienia i zapamiętania czytanego tekstu, zdobycie naturalnej łatwości w czytaniu,
- pozbycie się nawyków czytelniczych, kontrolowanie pracy oczu - poszerzenie pola widzenia,
- poznanie samego siebie: test półkulowości i modalności sensorycznej,
- ćwiczenia koncentracji, sporządzanie notatek obrazkowych-map myśli,
- gimnastyka mózgu - elementy kinezjologii edukacyjnej.

Korzyści: wzrost tempa czytania, wzmożona koncentracja, szybsze przetwarzanie informacji, wyższa sprawność intelektualna, lepsza jakość myślenia.


Czym jest prawdziwa umiejętność czytania?
Gdy mały adept jest w stanie rozpoznawać słowa i czytać po cichu uważa się na ogół, że nauka tej umiejętności została zakończona. W wieku od 5 do 7 lat dziecko otrzymuje niewiele instrukcji na ten temat, gdyż uważa się, że skoro posiadło umiejętność czytania powinno już tylko jej używać. Trudno być bardziej dalekim od prawdy ; to, czego faktycznie nauczono, stanowi dopiero pierwszy etap czytania. Pozostawienie w tym momencie dziecka samemu sobie, aż do wieku dorosłego, równa się uznaniu, że naukę poruszania się można zakończyć, skoro tylko niemowlę nauczy się raczkować ! Istnieje jednak jeszcze niezbadana sfera chodzenia, biegania, tańczenia i innych związanych z tym czynności. To samo dotyczy czytania. Pozostawiono nas samym sobie na podłodze, nadszedł czas, by nauczyć się biegać i tańczyć!

więcej na ten temat


Trochę historii
Szybkie czytanie zrodziło się na początku tego stulecia, kiedy to eksplozja wydawnicza znalazła odbiorców tak wielką ilością publikacji, że osoba czytająca na normalnym poziomie nie mogła już sobie z nią poradzić. W latach 60. badacze, m. in. Amerykanka Evelyn Wood, zaczęli odkrywać, że przy odpowiednim treningu oczy mogą poruszać się prędzej, a zrozumienie może być utrzymywane po przekroczeniu granicy 400 słów na minutę. Dla szybkiego czytania oznaczało to tyle samo, co niegdyś w lekkoatletyce przebiegnięcie mili w czasie czterech minut.


Korzyści z kursu szybkiego czytania
Osoba szybciej czytająca ma tę przewagę, że jej oczy są mniej obciążone. Ponadto dzięki właściwemu rytmowi i płynności szybkiego czytania człowiek lepiej przyswaja sobie treść publikacji. Czytając wolno i w nierównym tempie mamy tendencję do szybszego znudzenia się, utraty koncentracji, błądzenia myślami, w pewnej chwili przestajemy rozumieć treść. Na kursie szybkiego czytania zapoznasz się z ćwiczeniami, które pomogą ci rozwinąć zdolności zarówno oczu, jak i mózgu, umożliwiając połączenie ich w jedno narzędzie, które uczyni z siebie prawdziwą intelektualną siłownię.

32 godzinny kurs szybkiego czytania jest podzielony na osiem bloków tematycznych:
1. informacje dotyczące pracy mózgu i oczu;
2. fonetyzacja - pozbywanie się lektora wewnętrznego;
3. pole widzenia - małe pole widzenia uważa się za przeszkodę w szybkim czytaniu. POLE WIDZENIA-to liczba liter, znaków, które widzimy i odczytujemy podczas jednego spojrzenia na tekst. Zazwyczaj to jedno słowo lub dwa. Dzięki treningowi możesz objąć większy fragment tekstu - do kilku albo kilkunastu słów, a nawet kilka wersów naraz;
4. regresja - Następnym błędem tradycyjnego czytania jest regresja. Jest to powracanie spojrzeniem podczas czytania do mało zrozumiałych (często nowych) słów lub zdań. Wtedy traci się wiele czasu;
5. koncentracja - zdolność do koncentracji jest ściśle uzależniona od kondycji fizycznej i psychicznej, ćwiczenia usprawniające pracę mózgu, a tym samym polepszające koncentrację;
6. antycypacja - istotny wpływ na zrozumienie w szybkim czytaniu ma antycypacja, tzn. przewidywanie, domyślanie się. Przyśpiesza ona, a także ułatwia percepcję i rozumienie słów, całego tekstu czytanego, szczególnie w czasie jego drugiego i kolejnego czytania;
7. pamięć
8. mind mapping - Mapa myśli to kreatywna i zintegrowana technika pracy, którą stworzył w latach 70. angielski nestor technik czytania, Tony Buzan. To on również ukuł termin "mind mapping". Opracowując swoją metodę opierał się na najnowszych osiągnięciach badawczych dotyczących mózgu, przypisujących poszczególnym półkulom inne obszary odpowiedzialności: lewa zawiaduje racjonalnym myśleniem, logiką, językiem, liczbami, linearnością i analizą, prawa natomiast świadomością przestrzeni, wyobraźnią, kolorami, rytmem, Gestalt (pojmowaniem całościowym) i rozmiarami. W postaci mapy myśli Buzan stworzył graficzną technikę, która dzięki połączeniu języka i logiki z intuicją i obrazem uruchamiania cały potencjał twojego mózgu;

Centrum Nauki W&W stwarza możliwość doskonalenia umiejętności czytania. Oferujemy 24-godzinny kurs szybkiego czytania w cenie 450 PLN. Dzięki kursowi szybkiego czytania przekonasz się jak dużo czasu możesz zaoszczędzić, jak uczyć się efektywniej, a przez to szybciej.